وبلاگ

قانون بازاریابی در رسانه های اجتماعی، را جدی بگیرید!

قانون های بازاریابی

Image result for ‫قانون بازاریابی در رسانه های اجتماعی‬‎

استفاده بهینه از قدرت محتوا و بازاریابی در رسانه های اجتماعی، می تواند به میزان موثر و قابل توجهی تعداد مخاطبین و مشتریان شما را افزایش دهد. اما شروع این کار بدون داشتن تجربه کافی و دیدگاه مناسب اندکی سخت خواهد بود. برای انجام این کار داشتن درک صحیحی از سازوکار زیر بنایی رسانه های اجتماعی کاملا ضروری است. پیروی ازاین ده قانون به شما کمک خواهد کرد که برای خدمت به مشتریان و نام تجاری تان زیر بنایی مناسب بسازید.

۱.قانون گوش دادن

Image result for ‫قانون گوش دادن‬‎

برای موفقیت در بازاریابی رسانه های اجتماعی و محتوایی لازم است که بیشتر بشنوید و کمتر حرف بزنید. برای اینکه پی ببرید چه چیزی برای مخاطبان شما مهم است، محتوای مطالب ارسالی گروه های هدف را بخوانید و در مباحثه های آنها شرکت کنید و فقط در این صورت می توانید به جای به هم ریختن افکار آنها، ارتباطی موثر و ارزشمند برقرار کنید.

۲. قانون تمرکز

Image result for ‫قانون تمرکز‬‎

استراتژی تمرکز در رسانه های اجتماعی و بازاریابی محتوا بر این اساس است که تمرکز بر روی یک حوزه خاص بیشتر شانس موفقیت خواهد داشت نسبت به یک استراتژی وسیع که سعی می کند نیازهای انواع مختلفی از مخاطب را برآورده کند.

۳. قانون کیفیت

Image result for ‫قانون کیفیت‬‎

کیفیت مهمتر از کمیت است. بسیار بهتر است که شما هزار مخاطب آنلاین داشته باشید که مطالب شما را می خوانند، به اشتراک می گذارند و در مورد آن با مخاطبان خودشان بحث و تبادل نظر می کنند تا اینکه ده هزار مخاطب داشته باشید که بعد از اولین ارتباط ناگهان ناپدید می شوند.

۴. قانون صبر
Image result for ‫صبر‬‎

موفقیت در بازاریابی شبکه های اجتماعی و محتوا یک شبه اتفاق نمی افتد. برطبق قاعده کلی برای رسیدن به موفقیت باید وقت و انرژی زیادی را صرف کنید. هرچند این احتمال هم وجود دارد که بتوانید راه صد ساله را یک شبه طی کنید!

۵. قانون تعمیم و گسترش

اگر شما یک مطلب فوق العاده و با کیفیت برای دنبال کننده های پر و پا قرص خود به اشتراک بگذارید آنها نیز این مطلب را با مخاطبان خود در فیس بوک، تویتر، لینکدین و یا در بلاگ های شخصی خود به اشتراک خواهند گذاشت. این به اشترک گذاشتن ها و صحبت ها در مورد مطالب شما باعث می شود که موتورهای جستجوگر مانند گوکل لغات کلیدی مطالب شما را در جستجوهای خود توسط کاربران را بیشتر پیدا کنند و بدین ترتیب مطالب شما راحت تر و سریع تر هنگام جستجو پیدا می شوند و بعد از آن صدها یا شاید هزاران راه موثر جدید ایجاد خواهد شد که کاربران شما پیدا کنند.

Image result for ‫تبلیغات اینترنتی‬‎

 ۶. قانون اثرگذاری
Image result for ‫قانون اثرگذاری‬‎

برای پیدا کردن افراد تاثیر گذار که دارای دنبال کننده های بالقوه در زمینه فعالیت شما هستند و احتمالا به محصولات، خدمات یا کسب و کار شما علاقه مند هستند، وقت بگذارید. سعی کنید با آنها ارتباطی مستمر و موثر برقرارکنید. در صورتیکه موفق شوید خود را در نظر این دسته از افراد به عنوان یک منبع معتبر و حاوی اطلاعات مفید و جذاب معرفی کنید این احتمال قوی وجود دارد که آنها مطالب شما را با دنبال کننده گان خود به اشتراک بگذارند که این می تواند کسب و کار شما را به تعداد زیادی مخاطب جدید عرضه کند.

۷. قانون ارزش گذاشتن
Image result for ‫وقت برای مشتری‬‎

اگر شما تمام زمان خود را فقط به تبلیغ محصولات یا خدمات خود در رسانه های اجتماعی اختصاص دهید مخاطبین خود را ازدست خواهید داد. شما باید برای گفتگو ارزش قایل شوید. کمی از وقت خود را بر روی مکالمه و صحبت و بیشتر وقت خود را به ایجاد مطالب جالب و قابل توجه و ایجاد ارتباط با افراد تاثیر گذار، اختصاص دهید. زمان آن خواهد رسید که این افراد ناخودآگاه تبدیل به یک بازاریاب برای شما در میان حلقه دوستان و آشنایان خود می شوند.

۸. قانون نادیده نگرفتن
Image result for ‫توجه به مشتری‬‎

در دنیای واقعی و به صورت عمومی ما کسی را که با ما ارتباط برقرار می کند را نادیده نمی گیرم، این حالت در دنیای مجاری نیز صدق می کند. ساختن روابط یکی از مهمترین اصول موفقیت در بازاریابی در رسانه های اجتماعی است که باید در نظر گرفته شود. بنابراین همواره به افرادی که با شما ارتباط برقرار می کنند توجه کنید.

۹.قانون دسترسی

بعد از اینکه مطالب خود را منتشر کردید، ناپدید نشوید. همواره در دسترس مخاطبین خود باشید به این معنی که شما باید به صورت روتین و مستمر مطالب خود را منتشر کنید و بعد از آن در گفتگو ها شرکت کنید. مخاطبین آنلاین می توانند بسیار لوس و دمدمی مزاج باشند مطمئن باشید اگر بخواهید برای هفته ها یا ماهها ناپدید شوید در جایگزین کردن شما تردید نخواهند کرد.

تلگرام، پولساز مجازی!

منظور از تبلیغات اینترنتی چیست؟
Image result for ‫تبلیغات اینترنتی‬‎


تبلیغات اینترنتی نوعی از تبلیغات است که به دلیل ارزانی، ماندگاری زیاد و فراگیر بودن آن همزمان با رشد ابزارهای اطلاع رسانی و روابط عمومی جایگاه خاصی را در بین تبلیغاتچی باز کرده است.

منظور از بازاریابی اینترنتی فقط این نیست که شما روی نتایج موتورهای جستجو تلاش کنید تا سایت خودتون رو فقط در سایت گوگل و .. مطرح کنید. همیشه در مورد معرفی و مطرح کردن یک کسب و کار آنلاین راه های زیادی وجود داشته و روز به روز این راه ها رو به افزایش است.

شبکه های اجتماعی در حال حاضر در جذب کاربران بیشتر فعال تر از موارد دیگر است، بنابراین هیچ جای تعجبی نیست که تقریبا در هر کسب و کار آنلاین شما یک اکانت اینستاگرام ،فیس بوک ، توییترو .. میبینید.

اما با توجه به تعداد زیادی از انواع تبلیغات ، پست ها، کمپین های تبلیغاتی و پرسشنامه هایی که هدف آنها افزایش آگاهی نام تجاری و افزایش ترافیک به وب سایت های خود است، رقابت کردن شرکت ها و مجوعه هایی که تازه وارد این مبارزه شده اند  بسیار دشوار است و این خود باعث می شود که تازه واردان به دنبال کانال های جایگزین برای رسیدن به مخاطبان هدف خود باشند. بسیاری از آنها به دنبال پیامرسانی هستند که بتوانند تبلیغات، معرفی و اطلاع رسانی خود را حتی سریع تر از شبکه های اجتماعی در گذشته وجود داشته انجام دهند . تلگرام یکی از این پیام رسانان تازه وارد است که در حال حاضر توانسته موقعیت خود را در بین کاربران ایرانی به یکی از پر استفاده ترین پیام رسانان تبدیل کند.

در این پست ماهان برای شما مطالبی مربوط به بازاریابی تلگرام آماده کردیم. در اصل تلگرام  یک روند بازاریابی جدیدی است که حال توسعه است، اما قبلا اثربخشی خود را ثابت کرده است. هدف از طراحی این پیام رسان این است که  بتوانید راحت تر با مخاطبان مورد نظر خود ارتباط برقرار کنید، مطالب به اشتراک بگذارید، کمپین های تبلیغاتی را راه اندازی کنید و بتوانید به رقبای خود برسید و یا حتی از آنها پیشی بگیرید.

تلگرام یک برنامه پیام رسانی مبتنی بر ابر است که میتوانید از نسخه های دسکتاپ و تلفن همراه که دارای سطح بالایی از امنیت اطلاعات است استفاده کنید. تلگرام دارای 100 میلیون کاربر و 15 میلیارد پیام روزانه دارد و هر روز بیش از 220 هزار کاربر جدید ثبت نام می کنند.

مزایای تلگرام
Image result for ‫تلگرام‬‎

امروزه، بسیاری از کسب و کارهای محلی از نامه و یا تماس تلفنی با مشتریان خود، سفارشات و پاسخ به سؤالات مختلف، نظرات و شکایات استفاده می کنند. یکی از مهمترین مزایای این ابزار ارتباطی این است که دیگر لازم نیست کسی رو به عنوان مسئول جمع آوری این اطلاعات از مشتریانتان در نظر بگیرید: ربات های تلگرام  همه کارها را سریع و بدون هیچ گونه تلاش اضافی انجام می دهند.


رباتها نه تنها به مشتریان شما این اجازه رو میده که درخواست های جدید و خاص  خودشون رو ارائه بدن!! بلکه آنها فیلم ها، تصاویر، اسناد، دریافت ها و پرداخت های انتقالی را ارسال می کنند و اطلاعات تماس شما را برای پاسخ های مفید تر و غیره در اختیار مشتریان قرار میدهد.

فرصت های ارائه شده توسط این برنامه واقعا گسترده هستند، و شرکت هایی که با تلگرام  کار می کنند، می توانند به مشتریان خود مزایای فراوانی ارائه دهند. مزایای اصلی پیشنهاد شده توسط  تلگرام عبارتند از:

خدمات سرويس؛
سفارش آنلاین؛
پشتیبانی واقعی در زمان واقعی
کمک های فردی؛
اعلام  بازخورد مشتریبا استفاده از نظر سنجی
ارتباطات و هماهنگی تیم
اطلاعات به روز
ارتقاء محصول؛
ترافیک اضافی به سایت؛
افزایش آگاهی از برند شما؛
پشتیبانی مشتری بدون توقف؛
ایجاد کانال برای ایجاد اطلاعات بیشتر و بهتر به مشتریان


چگونه با تلگرام پولدار شویم؟
Image result for ‫چگونه پولدار شویم‬‎

با افزایش نفوذ شبکه‌های مجازی و پیام‌رسان‌های فوری، عده‌ای به فکر افتاده‌اند که به کسب درآمد از این فضای مجازی بپردازند یا حتی کلاس‌های آموزشی برگزار کنند و درست مثل کلاس‌های حضوری شهریه دریافت کنند!

 با گسترش استفاده از فضاهای مجازی و افزایش مخاطبان آن، کسب‌وکارهای اینترنتی یکی از بخش‌های جدانشدنی زندگی امروزه ما شده‌اند و با ورود شبکه‌های پیام‌رسان فوری به کشور، شکل جدیدی از این کسب‌وکارهای مجازی، ظهور و بروز پیدا کرده است. اغلب این شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغات بوده یا کانال ارتباطی بین بازاریاب و مشتری هستند. در این بین عده ای هم هستند که به طور مستقیم از این فضا کسب درآمد می‌کنند.

چهار میلیون تومان برای طراحی یک ربات!
Image result for ‫طراحی ربات تلگرام‬‎

به دنبال رونق گرفتن تلگرام بین کاربران ایرانی، تلگرام حدود شش ماهی می‌شود جای دیگر شبکه‌های پیام رسان فوری را گرفته و از نظر محبوبیت بین کاربران ایرانی در صدر قرار گرفته است. شاید دم‌دستی‌ترین روش برای پول درآوردن از تلگرام، ساخت و طراحی ربات‌ها باشد. بیشتر مشتریان و سفارش‌دهندگان این ربات‌ها کسانی که هستند که خود سایت یا تولید محتوا دارند و به دنبال رباتی برای انتقال و تبلیغ محتوای تولیدی خود هستند.

«آقای صبوری» برنامه‌نویسی است که برای سایت‌ها ربات می‌سازد. او می‌گوید که از چهار ماه پیش ساختن ربات از طریق تلگرام آسان می‌شود و از همین جا ساختن ربات‌ها و استفاده از آن‌ها رواج پیدا می‌کند، البته معتقد است کیفیت این ربات‌ها با هم متفاوت است: «طیف، کارکرد و کیفیت این ربات‌ها متنوع است و به تبع آن قیمت‌ها هم تغییر می‌کند. مثلا ممکن است نیاز یک سایت خبری فقط این باشد که چند کانال خبری را برای کاربران خود نمایش بدهد یا مثلا امکان جست‌وجو هم به او بدهد یا حتی خود کاربر بتواند تنظیم کند چند پیام را در روز دریافت کند. هر چقدر این امکانات بیشتر شود، قیمت هم بالاتر می رود.»

گروه بزنید، تبلیغات کنید، پول دربیاورید
Image result for ‫گروه تلگرام‬‎

علاوه بر طراحی ربات‌ها، از طریق دیگری هم می‌توان از این ربات‌ها کسب درآمد کرد. ربات‌های تبلیغاتی، روش جدیدی از تبلیغات مجازی هستند. طراحی این ربات‌ها از یک طرف و استفاده از آن‌ها برای تبلیغات از طرف دیگر، درآمدزا هستند. قضیه از این قرار است که بازاریاب‌ها این ربات‌ها را طراحی می‌کنند و از مشتری‌های خود سفارش می‌گیرند و به وسیله ربات‌ها تبلیغات را در گروه‌های تلگرام آغاز می‌کنند. این شرکت‌های تبلیغاتی افرادی را هم برای تبلیغات خود به کار می‌گیرند و به ازای ایجاد هر گروه و میزان تبلیغات مبلغی را برای او در نظر می‌گیرند.

کلاس خط و زبان تلگرامی!
Image result for ‫کلاس های تلگرامی‬‎

عده‌ای از آموزشگاه‌ها هم به این فکر افتاده‌اند که کلاس‌های حضوری خود را به کلاس‌های مجازی تبدیل کنند و از این راه پول دربیاورند. دوره اول کلاس‌های مجازی این آموزشگاه‌ها به طور رایگان برگزار می‌شود و از دوره‌های بعد، فرد برای شرکت در کلاس‌ها باید هزینه پرداخت کند. برگزاری کلاس مجازی برای حوزه‌هایی مثل زبان انگلیسی یا مهارت‌های ICDL شایدخیلی عجیب نباشد؛ اما آموزشگاهی، کلاس خط و حتی نقاشی را به صورت مجازی برگزار می‌کند!

mahansms.com

شناسایی بازار هدف، چگونه؟

چرا شناسایی بازار هدف بسیار مهم است؟
Image result for ‫بازار هدف در بازاريابي‬‎

شناسایی یک بازار هدف به شما کمک می کند تا راهکارهای ارتباطات بازاریابی و اطلاع رسانی موثر را توسعه دهید. بازار هدف مجموعه ای از افرادی است که نیازهای مشابه یا ویژگی های مشابهی را که شرکت شما میتواند در اختیار آن ها قرار دهد. این افراد معمولا کاربران نهایی هستند که احتمالا محصول شما را خریداری می کنند.
 

انتخاب یک بازار هدف به شما امکان می دهد پیام هایی را که به طور خاص مد نظر شماست، طراحی کنید. مثلا یک فروشگاه لوازم آرایشی زنانه با استفاده از یک رویکرد بازاریابی هدف، این پیام را به کاربران زن اطلاع میدهد، زیرا این مورد برای مردان معمولا کارایی و ارزش ندارد و حتی در بین مخاطبان زن، شاید تمامی زنان نیازی به استفاده از لوازم آرایشی نداشته باشند. یک بازاریاب هوشمند با استفاده از شیوه زندگی به مخاطب جوان می رسد که شاید نسبت به دیگر زنان رکورد کمتری را در بر گیرند اما گروه هدف خاص و مرتبط میباشند که نیاز بیشتری به استفاده از لوازم آرایشی دارند.

تمرکز بر روی توانایی ها
Image result for ‫بازار هدف در بازاريابي‬‎
 

سازمانها زمان و منابع لازم برای دسترسی به هر پیامی با محصول ندارند. شناسایی یک بازار هدف، به بازاریابان اجازه می دهد که بر روی کسانی که احتمال بیشتری برای خرید محصول دارند تمرکز کنند. که بهترین راه برای رسیدن به  بالاترین سود محدود کردن تحقیقات کانال های جمعیت و بودجه برای مشتریان میباشد.
 

رسیدن به مخاطب  هدف
Image result for ‫بازار هدف در بازاريابي‬‎

هنگامی که بازار هدف را شناسایی می کنید، مخاطبان هدف - گیرنده پیام تبلیغاتی - می توانند تعریف شوند. در بسیاری از موارد بازار و مخاطبان یکسان هستند. ولی در برخی موارد نیزهم که یک فرد کاربر نهایی است و دیگری خریدار است، بازار هدف و مخاطبان هدف نیز متفاوت هستند برای مثال تعداد زیادی از محصولات مورد استفاده توسط مردان وجود دارد که عمدتا توسط همسرانشان خریداری می شود. در این موارد، بازار هدف مرد و مخاطب هدف زن است که خرید را انجام می دهد. بازاریابان استراتژی های طراحی برای پاسخگویی به نیازهای بازار هدف با استفاده از وسایل ارتباط جمعی ، کانال های اطلاع رسانی به امر مخاطبین خود را شناخته و جذب مینمایند.

 

راهکارهای مقرون به صرفه
Image result for ‫بازار هدف در بازاريابي‬‎

هنگامی که شما می دانید که چه کسی هدف قرار می دهید، تصمیمی که در مورد تخصیص رسانه ها می شود، بسیار ساده تر است. اگر بازار هدف شما زنان جوان باشد، نیازی به خرید فضای تبلیغاتی در هر مجله نیست. شما می توانید با هزینه کمتر و با استفاده از سامانه بروز و مخصوص شرکت ماهان نه تنها به تمامی زنان ایران بر اساس شغل و منطقه دسترسی پیدا کرده بلکه میتوانید با داشتن گروه های مختلف شغلی هدفمند تر از قبل اطلاع رسانی کنید.

اگر بخواهید تمام افراد را به عنوان مخاطبان هدف خود در نظر بگیرید، بودجه ی بازاریابی خود را دور ریخته اید.
 

 در نهایت شما با صرفه جویی در هزینه و بازده بهتر سرمایه گذاری می کنید. استفاده از این نوع بانک هاو گروه ها کارآمدتر خواهد بود زیرا مخاطبان هدر رفته - کسانی که بعید به نظر می رسند محصول شما را خریداری کنند - به میزان قابل توجهی کاهش می یابند.
 

رقابت با موفقیت
Image result for ‫رقابت‬‎

شرکت ماهان این فرصت را به شما میدهد که به هر اندازه بتوانید به طور موثر با شناسایی یک بازار به رقابت بپردازید. زیرا دیگر نیاز نیست شما نگران جذب مشتریان برای خرید و استفاده از خدمات خود باشید و می توانید با یک برنامه بازاریابی ، اطلاع رسانی خود را به یک بخش کوچکتر و یکپارچه ولی هدفمند تر از کل بازار متمرکز کیند. با تمرکز منابع بر یک بخش مخصوص مشتری، یک کسب و کار کوچک ممکن است بتواند بهتر از رقبای بزرگتر خود در خدمت یک بازار هدف قرار گیرد.

mahansms.com

تبلیغات ارزان، مگه داریم؟!

اگر شما نمی دانید چگونه کسب و کار خود را تبلیغ کنید، اینترنت یک بستر بسیار ارزشمند مجازی است که شامل مشتریان بالقوه شما می باشد. شرکت های متععد تبلیغاتی آنلاینی نیز وجود دارند که کار تبلیغاتی را برای شما آسان تر و سریعتر میکنند و باعث دیده شدن خدمات شما در بستر اینترنت میشوند اما به ازای دریافت پول!!

خوشبختانه شما می توانید بسیاری ازاین خدمات تبلیغاتی را ارزان یا حتی رایگان انجام دهید.


داشتن یک وب سایت
Image result for ‫وب سایت‬‎


ممکن است در اول به نظر عقلانی نرسد اما باید گفت که کسب و کار شما نیازمند یک وب سایت برای رقابتی آنلاین دارد.  بدون یک وب سایت شما در معرض یک نبرد شدید قرار می گیرید ولی با هزینه کمی که بابت میزبانی و نام دامنه خود میکنید می توانید مشتریان جدید و بالقوه خود را ایجاد و فروش خود را بیشتر نمایید.


آگهی های آنلاین


Image result for ‫آگهی‬‎


هر کسب و کار می تواند با استفاده از سایت های درج آگهی های آنلاین  مقدار زیادی باعث معرفی و دیده شدن خدمات یا محصولات شما شوند . شما می توانید تبلیغات رایگان برای کسب و کار خود را آنلاین و هر روز با متن ها و خدمات گوناگون خود قرار دهید.

بهینه سازی موتور جستجو
Image result for ‫موتور جستجوگر عکس‬‎

 


ترافیک موتور جستجوی رایگان معادل برنده شدن در یک قرعه کشی است. اگر شما موتورهای جستجو را متقاعد کنید که وب سایت شما مناسب ترین سایت از نظر محتوا و با بهترین کلمات کلیدی مورد نظر شما است، سیل تداوم ترافیک موتور جستجو را تجربه خواهید کرد. این ترافیک به طور طبیعی به درآمد تبدیل خواهد شد. شما می توانید بهینه سازی خود را به صورت رایگان انجام دهید، یا می توانید این کار را به شرکت هایی در این زمینه واگذار نمایید.


بازاریابی مقاله
Image result for ‫مقاله‬‎

 


یک استراتژی بازاریابی موفق در این مورد که ترافیک را به وب سایت شما هدایت می کند ، به بهینه سازی سایت شما در موتورهای جستجو کمک می کند ، کاملا رایگان است و می تواند یک روش بسیار کارآمد باشد، نوشتن مقالات مرتبط و جالب است که میتواند باعث جذب مشتریان به وبسایت شما شود این بخش را میتوانید در بلاگ سایت خودتان و یا در سایت های مربوط به اشتراک بگذارید . شما با داشتن یک کمپین بازاریابی مقاله خوب می توانید رتبه خود  را در موتورهای جستجو افزایش دهید.


شبکه های اجتماعی
Image result for ‫شبکه های اجتماعی‬‎


شبکه های اجتماعی  برای بعضی از کسب و کارها مناسب و برای بعضی دیگر مناسب نیستند. اگر اعتقاد دارید که کسب و کار شما ارزشمند است، ممکن است بخواهید یک کانال تلگرامی ، صفحه اینستاگرام و یا صفحه فن فیس بوک ایجاد کنید. این حسابها به شما اجازه می دهد به طور مستقیم با مشتریان آنلاین خود ارتباط برقرار کنید. شما می توانید به آنها از تبلیغات و یا رویدادها اطلاع دهید و آنها می توانند ایده ها و پیشنهادات خود را برای بهبود کسب و کار شما ارائه دهند و باعث رشد و پیشرفت شما شوند.


سایت های به اشتراک گذاری ویدیو آنلاین
Image result for ‫سایت های به اشتراک گذاری ویدیو آنلاین‬‎

 


اگر شما قادر به تولید چند ویدیو جالب هستید که مربوط به کسب و کار شما است، انتشار آنها در سایت هایی مانند آپارت ونماشا و.. می تواند باعث جریان مداوم ترافیک وب سایت شما شود.  در هنگام به اشتراک گذاری ویدیو خود دقت نمایید که با بهترین کیفیت ویدیو را ارسال نمایید.


سایت های به اشتراک گذاری عکس آنلاین
Image result for ‫اینستاگرام‬‎


به اشتراک گذاری عکس آنلاین مانند اشتراک گذاری ویدیو آنلاین است. اگر عکس هایی دارید که مربوط به کسب و کار شما هستند، نترسید که آنها را در اینستاگرام و ..  به اشتراک بگذارید. این باعث افزایش دید شما در وب سایت شما خواهد شد و بازدیدکنندگان بیشتری را به سایت خود هدایت می کنید.


تبلیغات کلیکی
Image result for ‫تبلیغات کلیکی‬‎تبلیغات کلیکی یا (PPC) به ندرت به عنوان یک تبلیغ ارزان شناخته می شود، اما می تواند مقدار زیادی ترافیک  بالا را به سایت شما هدایت کند پس توصیه میشود برای استفاده بهتر از تبلیغات PPC توازنی را بین هزینه و درآمد پیدا کنید،  در حالی که این امر می تواند برای کسب و کار شما بسیار مفید باشد، اما اگر شما فروش کافی را انجام ندهید، ارزشی ندارد. شما می توانید تبلیغات PPC را تقریبا در تمامی موتورهای جستجو همانند گوگل و همچنین برخی از سایت های بزرگ مانند فیس بوک خریداری کنید.


بازاریابی پیامکی
Image result for ‫بازاریابی پیامکی‬‎بازاریابی پیامکی یکی از بهترین انتخاب های ما برای شما میباشد زیرا علاوه بر اینکه نسبت به سایر روش های تبلیغی دیگر ارزان تر است طیف وسیعی ازمشتریان بالقوه را در بر میگیرد علاوه بر آن ارتباط مستقیم با کاربران و مشتریان خود از دست نمی دهید و میتوانید با ارسال به موقع این نوع تبلیغ هم مشتریان قدیمی خود را حفظ و هم مشتریان بالقوه خود را بالفعل نمایید و یکی دیگر هم تبلیغات ایمیلی است که برای اطلاع از این بخش به طور کامل،
اینجــــــــــــــــــــــا کلیک فرمایید.

mahansms.com
 

استراتژی های برتر تبلیغاتی


Image result for ‫تبلیغات‬‎

ارتقاء و کیفیت محصول یکی از ضروریات برای داشتن یک نام تجاری خوب برای جذب مشتریان جدید است . راه های متعددی برای تبلیغ یک محصول یا خدمات وجود دارد. برخی از شرکت ها برای اینکار تنها از یک روش استفاده میکنند در حالی که  ممکن است برخی برای اهداف بازاریابی مختلف از روش های مختلف استفاده کنند. صرف نظر از محصول یا سرویس شرکت شما، یک مجموعه با داشتن استراتژی های تبلیغاتی قوی می تواند موقعیت شرکت شما را مطلوب نگه دارد و ضمن حفظ  مشتریان فعلی به جذب مشتریان جدید نیز کمک شایانی میکند.
 

مسابقات

Image result for ‫مسابقه‬‎


مسابقات یک استراتژی تبلیغاتی است که اغلب استفاده می شود. بسیاری از این مسابقات حتی به خرید  نیاز ندارند.
برند خود را تبلیغ کنید و آرم و نام خود را در مقابل عموم قرار دهید تا به جای کسب درآمدی سخت از دیگر کمپین های تبلیغاتی فروشی آسان داشته باشید. مردم با کسب جوایزه خوشحال و دوست دارند تا آنها را به بدست آورند برگزاری این مسابقات حمایتی می تواند به تبلیغ محصول شما کمک کند.


رسانه های اجتماعی
Image result for ‫رسانه اجتماعی‬‎


وب سایت و اپلیکیشن های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک ، Google+ ،تلگرام، اینستاگرام و ...یک راه ساده برای تبلیغ محصولات و خدمات را در یک محیط آرام تر ارائه می دهند. در این بازاریابی مستقیم، میتوان با مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کرد که در آن شرکت شما از دیدگاه های مختلف دیده میشود و این دیدن شدن در شبکه اجتماعی  باعث ایجاد ارتباط  با افراد و مشتریان در سطح شخصی تر میشود. که این امر می تواند به شکاف ارتباطی بین شرکت و خریدار رفع و آنها را به یکدیگر نزدیکتر سازد که به نوبه خود تصویری جذاب تر و آشنا از شرکت را به مشتریان ارائه می دهد.


بازاریابی پیامکی

Image result for ‫بازاریابی پیامکی‬‎


مشتریانی که به کسب و کار شما وارد می شوند نباید نادیده گرفته شوند، کسانی که قبلا تصمیم به خرید محصولات شما گرفته اند. چیزی که مهم و مفید است استفاده ی درست از اطلاعات مشتریان میباشد که برای اطلاع آنها از محصولات و خدمات جدید شما بسیار ارزشمند است  این مشتریان کسانی هستند که قبلا با شرکت شما آشنا شده اند و با اطلاع رسانی پیامکی که خیلی سریع و راحت انجام میگیرد میتوان حتی مشتریان قدیمی که دیگر فعالیت نمیکنند را نیز مجددا جذب کرد.


تست رایگان نمونه محصولات و خدمات

Image result for ‫جذب مشتری با خدمات رایگان‬‎
 اجازه دادن به مشتریان بالقوه برای نمونه گیری از محصولات و خدمات ، روشی است که اغلب شرکتها برای معرفی غذاهای جدید و محصولات خانگی استفاده می کنند، بسیاری از این شرکت ها این نوع تبلیغات را در فروشگاه  و مراکز خرید حمایت و اجرا می کنند و نمونه های از محصولات خود را به صورت رایگان ارائه میدهند تا توجه مردم را به جستجوی محصولات دیگر خود جلب کنند.

 

برنامه ی انگیزشی جذب مشتری

Image result for ‫جذب مشتری‬‎


برنامه انگیزشی جذب مشتری راهی برای تشویق مشتریان فعلی جهت جذب مشتریان جدید به فروشگاه شما است. محصولات رایگان، تخفیف های بزرگ و پاداش های نقدی، بعضی از این انگیزه ها به شمار میروند. این یک استراتژی تبلیغاتی است که هر مشتری شما به عنوان یک نیروی فروش محسوب میشود.


هدایای تبلیغاتی مارکدار

Image result for ‫هدایای تبلیغاتی‬‎


ارائه هدایا با مارک تجاری مناسب شما می تواند یک حرکت تبلیغی موثر باشد. برند خود را میتوانید در تقویم، روی خودکار جاکلیدی و صد ها هدایای دیگر چاپ نمایید. این هدیه ای است که مشتریان از آنها استفاده و نگهداری می کنند وباعث میشود کسب و کار شما هر روز دیده شود زیرا هدیه ای کار آمد و قابل استفاده دارند که شاید هرروز از آن استفاده کنند و دیگر همانند تراکت و یا کارت های تبلیغاتی ساده درون سطل آشغال و یا  در داخل کشو ریخته نمیشود .
نظرسنجی از مشتریان پس از فروش

Image result for ‫نظرسنجی‬‎


تماس با مشتریان از طریق تلفن، پیامک و یا از طریق ایمیل پس از فروش، یک استراتژی تبلیغاتی است که اولا اهمیت رضایت مشتری را در بر می گیرد و در عین حال باز فضا برای فرصت های تبلیغاتی دیگر فراهم میگردد. فروشندگان ماهر، برای مشتریان خود پس از فروش و ارائه خدمات فرم نظر سنجی ارسال میکنند که این کار بعدا می توانند برای بازاریابی مورد استفاده قرار گیرند و سؤالات مربوط به نحوه برخورد مشتریان با محصولات و خدمات خریداری شده را بیان کنند. این هدف دوگانه باعث ترویج شرکت شما به عنوان کسی که به فکر مشتری است  و همیشه تلاش می کند تا بهترین خدمات و محصولات را ارائه دهد، میگردد.

mahansms.com