وبلاگ

اهمیت تبلیغات گسترده در دنیای امروز

Image result for ‫تبلیغات‬‎" اهمیت تبلیغات در دنیای امروز "

تبلیغات بهترین راه برای برقراری ارتباط با مشتریان است .تبلیغات به اطلاع مشتریان در مورد مارک های موجود در بازار و انواع محصولات و خدمات  مفید برای آنها می پردازد در نهایت مشتری میتواند با ذهنی باز و آگاه به بهترین انتخاب و تصمیم گیری را انجام میدهد. تبلیغات برای هر سنی کاربرد دارد و میتواند با استفاده از انواع روش های متنوع و گسترده همانند رسانه های مختلف، پیامک و..  به انجام رسد که برای انتخاب هر تبلیغی انتخاب درست بازار هدف و گروه مناسب اهمیت دارد.


Image result for ‫تبلیغات‬‎


اهداف اصلی تبلیغات


دادگاه (جذب): شرکت هایی که در مرحله اول معرفی خود قرار دارند به طور کلی برای این هدف کار می کنند اگر شرکت تبلیغ کننده را وکیل ، و مشتری را قاضی در نظر بگیریم ،هدف این است که  شرکت بتواند با توان، هوش و زیرکی خود مشتریان را برای خرید محصولات و یا استفاده از خدمات خود متقاعد کند و معمولا در این موارد تبلیغ کنندگان از تبلیغات چشمک زدن و جذاب استفاده می کنند.


تداوم: یکی از دغدغه و نگرانی های هر شرکتی نگه داشتن مشتریان قدیمی خود میباشد. شرکتها در این مورد با استفاده از ایجاد خدمات جدید و بهتر و بیان آن به صورت تبلیغات به مشتریان خود باعث حفظ ، تداوم در خرید و یا استفاده از خدمات خود توسط آنها میشوند.


کلید برند: این هدف اساسا برای آن دسته از شرکت هایی است که می خواهند مشتریان رقبا را جذب کننددر اینجا، تبلیغ کنندگان سعی میکنند مشتریان را متقاعد کنند که از نام تجاری موجود برای استفاده از خرید خود استفاده کنند.


تعویض دوباره: این هدف برای شرکت هایی است که مشتریان قدیمی خود را از دست داده اند ، که به سمت رقبای دیگر رفته اند تبلیغ کنندگان از روش های مختلف برای جذب مشتریان قدیمی مانند تخفیف، تبلیغ جدید، خدمات ویژه و غیره استفاده می کنند.

 

اساسا، تبلیغات یک راه بسیار هنری برای برقراری ارتباط با مشتریان است و ویژگی های اصلی که هر تبلیغ کننده باید برای دستیابی به اهداف خود داشته باشند عبارتند از مهارت های ارتباطی عالی و قدرت قانع کننده بسیار خوب.
Image result for ‫تبلیغ‬‎

 

اهمیت تبلیغات
تبلیغات در عصر رقابت امروز نقش مهمی ایفا می کند .تبلیغات یکی از چیزهایی است که برای همه در زندگی روزمره امروز ضروری است، یعنی برای تولید کننده، معامله گران یا مشتری.  نگاهی به چگونگی و جاهایی که تبلیغات در آن اهمیت دارد می اندازیم:

تبلیغات برای مشتریان مهم است

Image result for ‫تبلیغ‬‎

فقط تلویزیون یا یک روزنامه یا یک کانال رادیویی را بدون تبلیغات تصور کنید!
نه، هیچ کس نمی تواند هر روز این را تصور کند. تبلیغات نقش مهمی در زندگی مشتری ایفا می کند. مشتریان افرادی هستند که محصول را تنها پس از اطلاع از دیگر محصولات موجود در بازار انتخاب می کنند. اگر محصول تبلیغ نشود، مشتری نمی داند چه خدمت و محصولاتی در دسترس است و محصول را خریداری نخواهد کرد حتی اگر محصول برای آنها مفید باشد مورد دیگر این است که تبلیغات به مردم کمک می کند تا بهترین محصولات برای خود ، فرزندان خود و خانواده شان را پیدا کنند. هنگامی که آنها در مورد طیف وسیعی از محصولات می دانند، می توانند محصولات را مقایسه و خرید کنند تا پس از هزینه کردن، آنچه را که می خواهند دریافت کنند. بنابراین، تبلیغات برای مشتریان مهم است.تبلیغات برای فروشنده و شرکت های تولید کننده مهم است
بله، تبلیغات نقش بسیار مهمی را برای تولید کنندگان و فروشندگان محصولات بازی می کند، زیرا

- تبلیغات به افزایش فروش کمک می کند

- تبلیغات به تولیدکنندگان یا شرکت ها کمک می کند تا رقبایشان را بشناسند و برای بالا بردن سطح خود نسیت به سایر رقبا برنامه ریزی کنند.

- در صورت معرفی یا راه اندازی یک محصول جدید در بازار توسط یک شرکت تبلیغات نقش بسیار مهمی را ایفا میکند و زمینه فروش و معرفی آن محصول راحت میکند.

- تبلیغات به ایجاد حسن نیت برای شرکت کمک می کند و وفاداری مشتری را به دست می آورد
.


با کمک تبلیغات تقاضا برای محصول و تقاضا ادامه می یابد و عرضه به یک فرایند پایان ناپذیر تبدیل می شود

Image result for ‫تبلیغ‬‎

تبلیغات برای جامعه مهم است
تبلیغات به آموزش افراد کمک می کند. برخی از مسائل اجتماعی نیز وجود دارد که توسط تبلیغات درست و اصلاح میگردند همانند کار کودکان، مصرف مشروبات الکلی، کشتار دختران، سیگار کشیدن، آموزش برنامه ریزی خانواده و غیره . در نتیجه تبلیغات نیز نقش مهمی در جامعه ایفا می کند.

ماهان گستر طاها

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ چیست

ایمیل مارکتینگ عبارت است از ارسال ایمیل با سرعت بالا به میلیونها نفر در سطح دنیا جهت معرفی خدمات و یا محصولات خودتان و یا جلب بازدید کننده برای سایت یا وبلاگتان ؛ بازاریابی مبتنی بر ارسال Email  که با نرم افزار ارسال  پست الکترونیک و بانک ایمیل هدفمند و طبقه بندی شده و مرتبط را ، بازاریابی ایمیلی یا همان ایمیل مارکتینگ می گویند .

"Email Marketing " شامل همه شکل های بازاریابی که به ایمیل مرتبط هستند می باشد. هر ایمیل مجزایی که می فرستید، قسمتی از بازاریابی شما با ایمیل می باشد. آن ایمیل می تواند یک نامه فروش، یک روزنامه، یک پیام پشتیبانی یا حتی یک سؤال باشد. مادامیکه در رابطه با کارتان با مردم در تماس باشید در واقع کارتان را ارائه می دهید و این همان بازاریابی می باشد.

ایمیل مارکتینگ


چه چیزی*
 *Email Marketingرا یک ابزار فروش مؤثر می سازد؟

چند جنبه وجود دارد که بازاریابی با ایمیل را یک ابزار با کارآمدی بالا می سازد.بازاریابی با ایمیل یک فن آوری ارسال (Push Technology) است. بجای آنکه منتظر بمانید تا مشتریانتان سایت شما را از یک فهرست یا یک موتور جستجوگر پیدا کنند، خودتان پیغامتان را برای آنها ارسال می کنید. در واقع شما خودتان زمان و محتوای پیغامتان را تعیین می کنید. ثانیأ ایمیل یک ابزار عالی برای تعقیب یک نامه مستقیم یا عملیات بازاریابی از راه دور(Telemarketing)است و بنابراین سرعت پاسخگوئی و بازگشت سرمایه فروش شما را افزایش می دهد. مثلأ می توانید ایمیل مستقیمی را بفرستید و بعد آنرا از طریق ایمیل یک هفته بعد دنبال کنید. یا می توانید آدرس ایمیل آنهارا برای فرستادن اطلاعات اضافی و یا اضافه کردن آنها به یک پاسخ دهنده اتوماتیک درخواست کنید.


ایمیل مارکتینگ


چرا ایمیل مارکتینگ ؟

ارسال ايميلهای تبليغاتی يكی از بهترين و به صرفه ترين روش های تبليغات در سطح شبكه جهانی اينترنت است. در اين روش شركتها قادر خواهند بود محصولات و خدمات خود را با كمترين هزينه به هزاران و حتی مليونها نفر در سرتاسر جهان معرفی نمايند. ، همچنين با توجه به نوع خدمات و محصولات می توان قشر خاصی از كاربران را برای معرفی محصولات انتخاب نمود و اين خود دليلی است بر هدفمند بودن اين شيوه تبليغاتی .


ایمیل مارکتینگ

 

یک ایمیل مارکتینگ خوب باید حداقل شرایط زیر را دارا باشد:

  1. کلیه ایمیلها به INBOX  دریافت کنندگان وارد شده و نه در Bulk Mail یا  SPAMآنها .
  2. ایمیلها به روز و معتبر باشد و از طرق حساب شده جمع آوری شده باشد .
  3. زمان ارسال ایمیلها منطقی باشد و در کوتاه ترین زمان ممکن ارسال شود .
  4. متن ارسالی واقعی و به دور از جنجال های تبلیغاتی بوده و شأن مخاطب را در نظر بگیرد .
  5. دریافت کننده این اختیار را داشته باشد که خود را از لیست دریافت کنندگان خارج سازد .
  6. در متن ارسالی سایت یا آدرسی برای رجوع بعدی کاربران در نظر گرفته شود .
  7. تا حد امکان آماری از میزان ارسال ها ، دیده شدن ها و مواردی از این دست به تبلیغ دهنده ارائه شود .
  8. امکان ارسال مجدد به همان آدرس ها برای یادآوری وجود داشته باشد .
  9. ایمیل ها طبقه بندی شده باشد .


 

0
۰۶ شهریور, ۱۳۹۶

انواع بازاریابی و کاربردهای آن


بازاریابی(Marketing)


در معنا اصطلاحا به یکسری فرآیند{ مدیریتی- تولیدی- خدماتی-اجتماعی} که مبنای عرضه و تقاضا و نیاز ها و خواسته های افراد را در آن لحاظ شده معنا میشود و هرگاه چهار اصل نیاز ، نیازمند، عوامل رفع نیاز، و داد و ستد باشد بازار و بازاریابی حاکم است.

 
انواع بازاریابی شامل:

صنعتی، معرفی، چند سطحی، پارتیزانی، مویرگی، چریکی، دهان به دهان، اینترنتی، تک به تک، شبکه ای-ویروس دار، سیتماتیک، مفهومی، ترکیبی ، ارزشی


بازاریابی مبتنی بر پیامک

اولین و مهمترین بخش بازاریابی : بهترین و کم هزینه ترین ویا اقتصادی ترین راه ارتباط با مشتری است که گاهی بدلیل پیچیدگی ها موجود می بایست برای جذب سهم بیشتری از بازار ابتدا الگوی طرح توجیه اقتصادی را ترسیم و در چند فاز  شروع به بازاریابی نمود.

برای بازاریابی پیامکی فقط وجود ابزار "پنل پیامک" و یا  "سامانه پیامک" کافی نیست و گروه های هدف و به نوعی انتخاب درست منابع وداده ها و یا به دست آوردن آن نیز خیلی مهم می باشد.

اکثر مارکها وبرند های معروف با ارسال انبوه پیامک حراج ها ، تخفیف ها  و یا آفرها وشرایط فروش را به اطلاع مشتری می رسانند. ضمن حفظ حریم خصوصی مشتریان اگر مجموعه ای که فعالیت خدماتی ، اقتصادی و ...  می نماید بطور مثال : فروشگاه زنجیره ای ، کلینیک درمانی ، تعمیرگاه ، فروشگاه پوشاک ، شرکت بیمه و .... اگر اطلاعات شما را داشته باشد  می تواند برای اطلاع رسانی یادآوری، تمدید ، تخفیف ، حراج  و .... مستقیم با ذکر نام شما اقدام به اطلاع رسانی نماید که منوط به این است که شما  این اطلاعات را به اختیار به آن مجموعه ها داده اید.

اطلاع رسانی کانال تلگرامی ، پیام رسان ها ، سایت ها ویا اطلاعاتی در فضای مجازی تنها از طریق می تواند به سرعت و قدرت وارزان باشد.

مزایای مهم پیامک :

سرعت در انتقال پیام ، ثبت در تلفن همراه به عنوان مستند و مرجع ، احتمال خواندن پیام در بیش از 95 درصد ارسال ها ، دسترسی موبایل وتلفن همراه،امکان انتقال و فوروارد پیام مناسب از طریق پیام به یکدیگر که این موضوع هزینه ای برای تبلیغ کننده اولیه ندارد ؛ فقط پیام و محتوای مناسب را به گروه هدف خوبه ارسال نموده و درخواست نموده اگر کسی نیاز داشت منعی برای ارسال این پیام به دیگران نیست.

۲۳ مرداد, ۱۳۹۶