شنبه, ۲۹ مهر,۱۳۹۶

اهمیت تبلیغات گسترده در دنیای امروز

Image result for ‫تبلیغات‬‎" اهمیت تبلیغات در دنیای امروز "

تبلیغات بهترین راه برای برقراری ارتباط با مشتریان است .تبلیغات به اطلاع مشتریان در مورد مارک های موجود در بازار و انواع محصولات و خدمات  مفید برای آنها می پردازد در نهایت مشتری میتواند با ذهنی باز و آگاه به بهترین انتخاب و تصمیم گیری را انجام میدهد. تبلیغات برای هر سنی کاربرد دارد و میتواند با استفاده از انواع روش های متنوع و گسترده همانند رسانه های مختلف، پیامک و..  به انجام رسد که برای انتخاب هر تبلیغی انتخاب درست بازار هدف و گروه مناسب اهمیت دارد.


Image result for ‫تبلیغات‬‎


اهداف اصلی تبلیغات


دادگاه (جذب): شرکت هایی که در مرحله اول معرفی خود قرار دارند به طور کلی برای این هدف کار می کنند اگر شرکت تبلیغ کننده را وکیل ، و مشتری را قاضی در نظر بگیریم ،هدف این است که  شرکت بتواند با توان، هوش و زیرکی خود مشتریان را برای خرید محصولات و یا استفاده از خدمات خود متقاعد کند و معمولا در این موارد تبلیغ کنندگان از تبلیغات چشمک زدن و جذاب استفاده می کنند.


تداوم: یکی از دغدغه و نگرانی های هر شرکتی نگه داشتن مشتریان قدیمی خود میباشد. شرکتها در این مورد با استفاده از ایجاد خدمات جدید و بهتر و بیان آن به صورت تبلیغات به مشتریان خود باعث حفظ ، تداوم در خرید و یا استفاده از خدمات خود توسط آنها میشوند.


کلید برند: این هدف اساسا برای آن دسته از شرکت هایی است که می خواهند مشتریان رقبا را جذب کننددر اینجا، تبلیغ کنندگان سعی میکنند مشتریان را متقاعد کنند که از نام تجاری موجود برای استفاده از خرید خود استفاده کنند.


تعویض دوباره: این هدف برای شرکت هایی است که مشتریان قدیمی خود را از دست داده اند ، که به سمت رقبای دیگر رفته اند تبلیغ کنندگان از روش های مختلف برای جذب مشتریان قدیمی مانند تخفیف، تبلیغ جدید، خدمات ویژه و غیره استفاده می کنند.

 

اساسا، تبلیغات یک راه بسیار هنری برای برقراری ارتباط با مشتریان است و ویژگی های اصلی که هر تبلیغ کننده باید برای دستیابی به اهداف خود داشته باشند عبارتند از مهارت های ارتباطی عالی و قدرت قانع کننده بسیار خوب.
Image result for ‫تبلیغ‬‎

 

اهمیت تبلیغات
تبلیغات در عصر رقابت امروز نقش مهمی ایفا می کند .تبلیغات یکی از چیزهایی است که برای همه در زندگی روزمره امروز ضروری است، یعنی برای تولید کننده، معامله گران یا مشتری.  نگاهی به چگونگی و جاهایی که تبلیغات در آن اهمیت دارد می اندازیم:

تبلیغات برای مشتریان مهم است

Image result for ‫تبلیغ‬‎

فقط تلویزیون یا یک روزنامه یا یک کانال رادیویی را بدون تبلیغات تصور کنید!
نه، هیچ کس نمی تواند هر روز این را تصور کند. تبلیغات نقش مهمی در زندگی مشتری ایفا می کند. مشتریان افرادی هستند که محصول را تنها پس از اطلاع از دیگر محصولات موجود در بازار انتخاب می کنند. اگر محصول تبلیغ نشود، مشتری نمی داند چه خدمت و محصولاتی در دسترس است و محصول را خریداری نخواهد کرد حتی اگر محصول برای آنها مفید باشد مورد دیگر این است که تبلیغات به مردم کمک می کند تا بهترین محصولات برای خود ، فرزندان خود و خانواده شان را پیدا کنند. هنگامی که آنها در مورد طیف وسیعی از محصولات می دانند، می توانند محصولات را مقایسه و خرید کنند تا پس از هزینه کردن، آنچه را که می خواهند دریافت کنند. بنابراین، تبلیغات برای مشتریان مهم است.تبلیغات برای فروشنده و شرکت های تولید کننده مهم است
بله، تبلیغات نقش بسیار مهمی را برای تولید کنندگان و فروشندگان محصولات بازی می کند، زیرا

- تبلیغات به افزایش فروش کمک می کند

- تبلیغات به تولیدکنندگان یا شرکت ها کمک می کند تا رقبایشان را بشناسند و برای بالا بردن سطح خود نسیت به سایر رقبا برنامه ریزی کنند.

- در صورت معرفی یا راه اندازی یک محصول جدید در بازار توسط یک شرکت تبلیغات نقش بسیار مهمی را ایفا میکند و زمینه فروش و معرفی آن محصول راحت میکند.

- تبلیغات به ایجاد حسن نیت برای شرکت کمک می کند و وفاداری مشتری را به دست می آورد
.


با کمک تبلیغات تقاضا برای محصول و تقاضا ادامه می یابد و عرضه به یک فرایند پایان ناپذیر تبدیل می شود

Image result for ‫تبلیغ‬‎

تبلیغات برای جامعه مهم است
تبلیغات به آموزش افراد کمک می کند. برخی از مسائل اجتماعی نیز وجود دارد که توسط تبلیغات درست و اصلاح میگردند همانند کار کودکان، مصرف مشروبات الکلی، کشتار دختران، سیگار کشیدن، آموزش برنامه ریزی خانواده و غیره . در نتیجه تبلیغات نیز نقش مهمی در جامعه ایفا می کند.

ماهان گستر طاها

ثبت نظر