دوشنبه, ۰۶ شهریور,۱۳۹۶

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ چیست

ایمیل مارکتینگ عبارت است از ارسال ایمیل با سرعت بالا به میلیونها نفر در سطح دنیا جهت معرفی خدمات و یا محصولات خودتان و یا جلب بازدید کننده برای سایت یا وبلاگتان ؛ بازاریابی مبتنی بر ارسال Email  که با نرم افزار ارسال  پست الکترونیک و بانک ایمیل هدفمند و طبقه بندی شده و مرتبط را ، بازاریابی ایمیلی یا همان ایمیل مارکتینگ می گویند .

"Email Marketing " شامل همه شکل های بازاریابی که به ایمیل مرتبط هستند می باشد. هر ایمیل مجزایی که می فرستید، قسمتی از بازاریابی شما با ایمیل می باشد. آن ایمیل می تواند یک نامه فروش، یک روزنامه، یک پیام پشتیبانی یا حتی یک سؤال باشد. مادامیکه در رابطه با کارتان با مردم در تماس باشید در واقع کارتان را ارائه می دهید و این همان بازاریابی می باشد.

ایمیل مارکتینگ


چه چیزی*
 *Email Marketingرا یک ابزار فروش مؤثر می سازد؟

چند جنبه وجود دارد که بازاریابی با ایمیل را یک ابزار با کارآمدی بالا می سازد.بازاریابی با ایمیل یک فن آوری ارسال (Push Technology) است. بجای آنکه منتظر بمانید تا مشتریانتان سایت شما را از یک فهرست یا یک موتور جستجوگر پیدا کنند، خودتان پیغامتان را برای آنها ارسال می کنید. در واقع شما خودتان زمان و محتوای پیغامتان را تعیین می کنید. ثانیأ ایمیل یک ابزار عالی برای تعقیب یک نامه مستقیم یا عملیات بازاریابی از راه دور(Telemarketing)است و بنابراین سرعت پاسخگوئی و بازگشت سرمایه فروش شما را افزایش می دهد. مثلأ می توانید ایمیل مستقیمی را بفرستید و بعد آنرا از طریق ایمیل یک هفته بعد دنبال کنید. یا می توانید آدرس ایمیل آنهارا برای فرستادن اطلاعات اضافی و یا اضافه کردن آنها به یک پاسخ دهنده اتوماتیک درخواست کنید.


ایمیل مارکتینگ


چرا ایمیل مارکتینگ ؟

ارسال ايميلهای تبليغاتی يكی از بهترين و به صرفه ترين روش های تبليغات در سطح شبكه جهانی اينترنت است. در اين روش شركتها قادر خواهند بود محصولات و خدمات خود را با كمترين هزينه به هزاران و حتی مليونها نفر در سرتاسر جهان معرفی نمايند. ، همچنين با توجه به نوع خدمات و محصولات می توان قشر خاصی از كاربران را برای معرفی محصولات انتخاب نمود و اين خود دليلی است بر هدفمند بودن اين شيوه تبليغاتی .


ایمیل مارکتینگ

 

یک ایمیل مارکتینگ خوب باید حداقل شرایط زیر را دارا باشد:

  1. کلیه ایمیلها به INBOX  دریافت کنندگان وارد شده و نه در Bulk Mail یا  SPAMآنها .
  2. ایمیلها به روز و معتبر باشد و از طرق حساب شده جمع آوری شده باشد .
  3. زمان ارسال ایمیلها منطقی باشد و در کوتاه ترین زمان ممکن ارسال شود .
  4. متن ارسالی واقعی و به دور از جنجال های تبلیغاتی بوده و شأن مخاطب را در نظر بگیرد .
  5. دریافت کننده این اختیار را داشته باشد که خود را از لیست دریافت کنندگان خارج سازد .
  6. در متن ارسالی سایت یا آدرسی برای رجوع بعدی کاربران در نظر گرفته شود .
  7. تا حد امکان آماری از میزان ارسال ها ، دیده شدن ها و مواردی از این دست به تبلیغ دهنده ارائه شود .
  8. امکان ارسال مجدد به همان آدرس ها برای یادآوری وجود داشته باشد .
  9. ایمیل ها طبقه بندی شده باشد .


 

ثبت نظر