یکشنبه, ۲۰ شهریور,۱۴۰۱

تبلیغات YouTubeدر سراسر جهان، استفاده از شبکه های اجتماعی به طور روزانه در حال افزایش است. تا ژانویه 2018، تعداد افرادی که از رسانه های اجتماعی در سراسر جهان استفاده می کردند، 3,196,000,000 بود. یعنی 42 درصد جمعیت جهان به طور فعال از شبکه اجتماعی استفاده می کردند. به خصوص با توسعه تلفن‌های هوشمند، شبکه های اجتماعی تقریباً در همه جا قابل دسترسی هستند، و به یک پلتفرم مهم تبدیل شده اند. به همین دلیل، ایجاد کسب و کار اجتماعی، اجرای مسابقات و تبلیغات در صفحات شبکه های اجتماعی مخصوصا یوتیوب محبوب بوده و در حال افزایش است.


کاربرد یوتیوب چیست؟

 یوتیوب به عنوان یک پلتفرم اجتماعی، به کاربران کمک می کند تا کشف کنند.آهنگ های جدید، هنرمندان،آموزش و ویدیوهای سرگرم کننده.می توان گفت محتوا ، برای هر سلیقه و سنی در یوتیوب وجود دارد. بنابراین، افزایش استفاده از یوتیوب آن را به یکی از حوزه های مهم کسب و کار تبدیل کرده است که می تواند مخاطبان را به هدف خود برساند.

 

 

یوتیوب چه زمانی شروع به کار کرد؟

در سال 2005، یوتیوب اولین ویدیوی خود را به اشتراک گذاشت و از آن زمان روز به روز  در حال رشد است. در سال 2019، تعداد کاربران فعال ماهانه یوتیوب به 1،570،000،000 رسید. هر روز، کاربران یوتیوب بیش از 5 میلیارد ویدیو تماشا می کنند.  در هر دقیقه 300 ساعت ویدیو در یوتیوب آپلود می شود و هر روز 30 میلیون بیننده از آن بازدید می کنند.

 


تبلیغات یوتیوب

برای کسب و کارها، مهم است که از کدام نوع تبلیغات YouTube استفاده می شود. یوتیوب شش نوع تبلیغات را ارائه می دهد: تبلیغات Display، تبلیغات Overlay  ، تبلیغات ویدیویی قابل رد شدن، تبلیغات ویدیویی غیرقابل رد شدن، تبلیغات بامپر، و کارت های حمایت شده

 

 


ذائقه مردم در تبلیغ

در تحقیقات انجام شده توسط محققان مشخص شد که در تبلیغات آنلاین ، 37 درصد از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که تبلیغات ویدیو را بر سایر تبلیغات ترجیح می دهند. علاوه بر این، 83 درصد تماشای ویدیوها را  در YouTube ترجیح دادند. همچنین 54 درصد از پاسخ دهندگان نشان دادند که به ویدیوهای تجاری یا برند علاقه دارند.

.

پیام تبلیغ

پیام تبلیغاتی مورد استفاده در تبلیغات مهم است. در صورت بروز مشکل در پیام تبلیغاتی، این امر بر اثربخشی پیام تبلیغاتی نیز تأثیر منفی می گذارد و گاهی نتیجه عکس می دهد. بنابراین ارزش تبلیغات برای بازاریابی برای تعیین محتوای تبلیغات مهم است.اگردر  تبلیغات  YouTube ، اطلاعاتی  در مورد یک کسب و کار، محصول، خدمات یا نام تجاری ارائه دهد، می تواند به عنوان اطلاع رسانی تعریف شود. تحقیقات نشان داده که آموزنده بودن ، تأثیر مثبتی بر تبلیغات دارد. نگرش مصرف کننده نسبت به تبلیغات از طریق یوتیوب تأثیر مثبتی در نگرش او هنگام خرید دارد.

تمایل به خرید زمانی است که محصول،خدمات و برند تبلیغ شده مورد نیاز باشد.


راه و روش تبلیغات در یوتیوب

تبلیغات در یوتیوب راه و روش خود و مخاطبان خاص خود را دارد . برای مثال مخاطبان با درآمد بالاتر، تمایل کمتری به تبلیغات تلویزیونی دارند و همچنین کمتر تلویزیون تماشا می کنند و افراد مسن نیز تمایل کمتری به تبلیغات تلویزیونی دارند.

 همچنین، محققین دریافتند که یکی از ابزارهای تبلیغاتی قوی برای بازاریابی، هدف قرار دادن گروه‌های کمتر تحصیل کرده و کم درآمد است. مطالعات نشان داده که تحریک پذیری تأثیر منفی بر ارزش تبلیغات YouTube دارد. بنابراین، اگر تبلیغات YouTube باعث عصبانیت مصرف‌کنندگان شود، آن‌ها از تبلیغ اجتناب می‌کنند، آن را رد می‌کنند یا می‌بندند. از سوی دیگر، مشخص شد که آموزنده بودن و سرگرمی و شیک بودن تأثیر مثبتی بر تبلیغات YouTube دارد.


 همانطور که مشخص است، مصرف کنندگان از شبکه های اجتماعی به عنوان یک سرگرمی استفاده می کنند پس برای جلب توجه مصرف کنندگان، مشاغلی که می خواهند در یوتیوب تبلیغ کنند باید عواملی مثل آموزنده بودن و سرگرمی و مرسوم بودن را در نظر بگیرند و تبلیغات را با هدف ایجاد کنند.چرا ویدیو های تبلیغ یوتیوب را تماشا کنیم؟

ویژگی های مثبت تماشای تبلیغات YouTube اولین مرحله آگاهی از محصول،خدمات،برند است و مراحل بعدی بستگی به نیاز و سبک زندگی و علاقه شما دارد.


منبع:

Journal of Global Business Insights, Vol. 4, Iss. 2 [2019], Art. 5, pp. 141- 155                                        

ثبت نظر