شنبه, ۲۳ اردیبهشت,۱۳۹۶

روش های تبلیغات مجازی

در دنیای امروز که دنیای ارتباطات لقب گرفته است، برای موفقیت در کار و پیشه خود احتیاج بسیار زیادی به تبلیغات بوجود آمده بطوری که اگر شما بهترین محصول تمام جهان را هم داشته باشید، اگر در حوزه تبلیغات وارد نشوید آن محصول برای شما پشیزی ارزش و سودآوری نخواهد داشت.

ارزش تبلیغات برهیچ کس پوشیده نیست اما با اینکه تمامی کسبه از هر صنف با تمام وجود به اهمیت تبلیغات در حیطه کاری خود واقف هستند ولی با اینحال کمتر تمایل به انجام تبلیغات درست را دارند.

در سالهای گذشته افراد متخصص در زمینه های مالی و تبلیغاتی اعلام می کردند که شما باید 70% دارایی خود را (فروش خود را) برای تبلیغات هزینه نمایید. ولی در یکی دو سال اخیر با توجه به تغییرات اساسی سبک زندگی مردم، این مبلغ از نظر کارشناسان به 90% رسیده است و ما سعی می کنیم در این مقاله دلایل و روشهای درست تبلیغات را به شما نشان بدهیم.

روش های تبلیغات:

به طور کلی دو روش اصلی برای تبلیغات وجود دارد. 1: محیطی 2: مجازی

در روش محیطی شما با استفاده از تراکت، کارت ویزیت، بنرهای تبلیغاتی و تبلیغات تلویزیونی کسب و کار خود را به مردم معرفی می نمایید. منتها این روشها دیگر در حال منسوخ شدن هستند که در ذیل به آنها اشاره می نماییم.

یکی از مهمترین اشکالات این نوع تبلیغات عدم نمایش و معرفی کسب و کار به افرادی است که واقعا به آن احتیاج دارند، یعنی شما نمی توانید تعیین کنید که چه اقشاری با چه میزان سواد یا سن یا مدرک تحصیلی تبلیغات شمارا ببینند و این یک مشکل بسیار بزرگ است چون برای شما واقعا مهم نیست افرادی که هیچ ربطی به کسب و کارتان ندارند از وجود کسب و کار شما با خبر بشوند مثلا اگر شما در زمینه ساخت موتورهای خاص الکتریکی فعالیت می کنید هیچ احتیاجی نیست که بچه های مدرسه ای و یا خانم های خانه دار شاهد تبلیغات شما باشند و الی آخر.

دومین دلیل قیمت بسیار بالای اینگونه تبلیغات است. درست است که شما میتوانید با 20 هزار تومان برای خود 1000 عدد تراکت درست کنید ولی آیا تمامی این تراکت ها به دست افراد می رسند؟ و یا افراد عادی به تراکت شما اصلا اهمیتی می دهند؟ عموم تراکت ها توسط مردم دور ریخته می شوند و یا اصلا برای مردم مهم نیستند پس از هزار تراکت نهایتا فقط 50 تا از آنها توسط  افراد دیده می شوند که برای این تعداد مبلغ خیلی زیاد است.

پس تکلیف چیست؟

بهترین راه تبلیغات متمرکز و هدفمند تبلیغات دیجیتالی است ولی منظور از این تبلیغات چیست؟

1: استفاده از بانک شماره موبایل اطلاعات مشاغل جهت ارسال پیامک تبلیغاتی

شما با استفاده از این امکان و ارسال پیامک (sms) های تبلیغاتی می توانید دقیقا تعیین کنید که تبلیغ شما به دست چه کسانی برسد.

2: استفاده از سایت

شما با ساختن یک سایت برای کسب و کار خود، حال میخواهد سایت حرفه ای باشد یا با استفاده از سایت ساز ها برای خود سایت داشته باشید و یا همینجور شما طراحی فروشگاه اینترنتی انجام داده باشید و یا هرنوع سایت و وبلاگی که داشته باشید می توانید با بهینه سازی آن و در نهایت سئو سایت خود به موتورهای جستجو این امکان را بدهید تا سایت شما با کلمات کلیدی که برای کسب و کار خود تعریف کرده اید در صفحه اول و بالاترین نتیجه نشان داده شود تا تمام کسانی که به کسب و کار شما نیاز دارند فقط با سرچ کردن اسم شما و یا کلمات کلیدی شما بتوانند شما را پیدا نمایند.

3: تبلیغات اینترنتی

شما با استفاده از اینترنت و بستر بینهایت مستعد آن می توانید کسب و کار خود را رونق دهید، این روش درست است که هزینه بردار است اما با توجه به اینکه در حال حاظر بازدید کننده های اینترنت از تلویزیون بیشتر شده است شما با یک هزینه میتوانید تبلیغ خود را به بیش از چند میلیون آدم که آشنایی با اینترنت و کامپیوتر دارند نشان دهید و حتی می توانید این تبلیغ را نیز هدفمند انجام دهید مثلا اگر شما در زمینه لباس زنانه فعالیت دارید می توانید تبلیغ خود را به سایتهای معتبری چون آپارات داده و ذکر کنید که در قبل از نمایش فیلمهایی که در دسته بندی زنانه قرار دارند نشان داده شود.

امید است این مقاله و دیگر مقالات ما به درد شما خورده و باعث افزایش کارایی کسب و کار شما بشود و  ما را در ادامه این راه همراهی نمایید.

منبع: بانک مشاغل موبایل ماهان